W naszej hodowli od pierwszych dni życia szczeniąt troszczymy się o ich prawidłowy rozwój zarówno fizyczny jak i psychiczny.

 

W tym celu m. in. pomiędzy 3 a 16 dniem ich życia stosujemy metody wczesnej stymulacji neurologicznej szczeniąt (ENS - early neurological stymulation). Psie noworodki pod kilkoma względami różnią się od dorosłych psów. Po urodzeniu są ślepe, a ich przewód pokarmowy wymaga regularnej stymulacji przez sukę, która wylizując brzuszki malców pobudza trawienie i wypróżnianie. W ciągu pierwszych dwóch tygodni życia psi noworodek ma zdolność odbierania wrażeń węchowych, potrafi ssać i pełzać. Przez kilka dni temperatura jego ciała jest podtrzymywana przez bliskość matki i rodzeństwa. Jak wykazały badania, mimo takiej niedojrzałości i związanych z nią ograniczeń, szczenięta w tym wieku są szczególnie wrażliwe na bodźce dotykowe, termiczne i ruchowe.

Następnie jak szczenięta otworzą oczy zaczynamy pracę nad ich właściwą socjalizacją. Zapoznajemy ich z różnymi dźwiękami i powierzchniami. Wprowadzamy plan socjalizacyjny proponowany przez Margaret Hughes tak zwaną "Magiczną dwunastkę".

Jak tylko szczenięta mogą wyjść na zewnątrz, staramy się im pokazywać świat (ruch uliczny, jazdę samochodem, duże skupiska ludzi.. itp.). Dużą uwagę poświęcamy również nauce czystości.

Dokładamy również wszelkich starań aby nasze maluchy trafiły do najlepszych rodzin, gdzie będą zadbane i szczęśliwe. Nasza relacja nie kończy się w momencie, gdy maluch idzie do nowego domu. Komunikacja z rodzinami naszych szczeniąt jest kluczowym elementem tego, kim jesteśmy. Zapewniamy, że zawsze jesteśmy w zasięgu e-maila, SMS lub wiadomości na FB.

Nasz specjalistyczny program koncentruje się na:

 

    ♡ Troska o prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny
    ♡ Poświęcenie indywidualnej uwagi każdemu ze szczeniąt
    ♡ Udana przeprowadzka do ich stałego domu
    ♡ Zobowiązanie na całe życie

Program hodowlany

Nasz dom jest pełen merdających ogonów, pocałunków, mokrych nosów i miłosci ♡

_______________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Kontakt

Japanese Spitz

Polly Land FCI

Kontakt